| Kiduuxz a întrebat:

Face vreo diferenta la baterie daca setez lumina calda? Ma refer la ecran adaptiv in setari.

4 răspunsuri:
| Cucanul69 a răspuns:

Da, dar foarte putin, spre deosebire de cea normala nu consuma mult

| LPCTSTR a răspuns:

Lumina caldă sau filtrul de lumină albastră este doar o tehnologie de prevenire a oboselii ochilor și nu va scădea sau prelungi durata menținerii voltajului, respectiv amperajului din baterie.

| wpetterssone a răspuns:

Este posibil ca bateria să țină mai mult, deoarece luminozitatea ecranului este mai scăzută.

| alex15ccc a răspuns (pentru Cucanul69):

Vorbesti prostii, ecranul ca sa nu consume il dai la luminozitate mica