| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si anume: cand intru in pc imi apare pe ecran sa setez setarile monitorului(cele din butoane), si imi apare sa le setez, dispare iar apare si la 1 sec si mai tarziu cand il apuca pe el ..si nu stiu cum sa fac sa nu-mi mai apara, probabil tot din butoanele de setari de la monitor se regleaza.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Eu zic ca nu din butoane! Ia spune mai exact cum suna mesajul de pe ecran!

| Razwan29 a răspuns (pentru K0sti):

Deci pe langa problema asta, mai imi apare si ''OSD LOCKED'' stiu ca trebuie sa tin max 10sec pe un buton din dreapta monitorului, si anume ''menu'', apoi apare ''OSD UNLOCKED'' ca am intels ca pe unlocked trebuie sa-l las si acum vad ca apare singur pe ecran osd locked si apoi fara sa fac nimic iar osd unlocked.Nu stiu ce sa-i mai fac si ce am zis mai ca-mi mai apare la fel ca oricine cine vrea sa seteze culoarea, luminozitatea..etc a monitorului sunt butoanele alea care eu nu le apas... imi apare instantaneu pe ecran

| K0sti a răspuns (pentru Razwan29):

Nu stiu ce sa zic, nu am mai intalnit asa ceva, posibil sa fie o problema cu monitorul, sau vreun semnal de la placa video il "excita" si il face sa afiseze meniurile pe ecran. Probeaza monitorul pe alt calculator si atunci te elucidezi!

| DarkSpy a răspuns:

Daca nu cumva apesi tu pe butoane din greseala probabil e stricat monitorul.
Poti incerca sa instalezi alte drivere dar nu cred ca iti vor rezolva problema.