| Monica_Belghir_1976 a întrebat:

Fetita mea a uitat parola pusa pe tableta Myria DC-0236. Cum o deblochez? Manualul de utilizare nu ne ajuta cu nimic.Sunt prea putine detalii. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Dupa mai multe incercari esuate ar trebui sa apara butonul "Forgot pattern?". Il apasati si introduceti contul si parola Google pe care le-ati facut la prima pornire a tabletei iar daca sunt introduse corect, va va cere sa desenati de 2 ori o NOUA combinatie de linii pentru deblocare. Desenati de 2 ori acea combinatie noua pe care o vreti iar tableta e deblocata.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sugerez resetare completă la setările din fabrică. Asta va anula şi parola.

| ServicePC a răspuns:

Incearca un reset la setarile din fabrica

| Monica_Belghir_1976 explică (pentru ServicePC):

Da,multumesc pentru promptitudinea raspunsului, dar cum sa-l resetez cand nu pot accesa nimic la el. Parola e prin trasarea liniei pe buline si doar se aprinde ecranul si trebuie sa introducem parola(adica-trasarea linie), deci nu pot absolut nimic sa fac la tableta. Orice alta tasta apas e---zero. Dupa 5 incercari si apare ca mai trebuie sa asteptam 30 de sec.pana sa reancercam. E tare suparata fata measad ca i-a adus mosul tableta si ei i-a trebuit parola...acuma sta si se uita la ea.

| Monica_Belghir_1976 explică (pentru Andruşcă):

Multumesc de raspuns. S-a rezolvathappy A reusit pana la urma sa faca traseul bun si l-a deblocat. Oricum a incercat de vreo 200 de ori, stiu asta pentru ca dupa fiecare 5 inceracri, ne aparea cate incercari a avut total pana atunci. La tableta asta n-a aparut nici un fel de intrebare.
Multumesc, totusi de ajutor. sarbatori fericite, in continuare!
Monica

| Andruşcă a răspuns (pentru Monica_Belghir_1976):

Dupa mai multe incercari esuate ar trebui sa apara butonul "Forgot pattern?". Il apasati si introduceti contul si parola Google pe care le-ati facut la prima pornire a tabletei iar daca sunt introduse corect, va va cere sa desenati de 2 ori o NOUA combinatie de linii pentru deblocare. Desenati de 2 ori acea combinatie noua pe care o vreti iar tableta e deblocata.