| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a întrebat:

Folosesc ca browser mozilla, iar cand deschid o pagina noua imi apare sus in casuta pentru cautare, ca motor de cautare pagina lui babylon search.l-am dezinstalat, am umblat in setari, am urmat indrumarile altor persoane, dar NIMIC.incepe sa devina enervant. Aveti sugestii? Ceva sa mearga? straight face

3 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=SjiYMMUZcww&feature=plcp
Cauta si in suplimente si vezi daca este activat acolo.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E posibil să fi fost instalat şi Babylon Toolbar, în folder separat.

Intră în Panoul de control/Programe ( instalate ) şi vezi dacă mai ai ceva legat de Babylon, apoi îl selectezi şi apeşi pe dezinstalare.

Dacă după restart tot apare înseamnă că e posibil să fie în Program Files ( fără să apară în "programe" ) un folder cu Babylon, dacă-l găseşti intră acolo şi vezi dacă are dez-instaler, dacă nu atunci ştergi tot folderul.

Sau caută în "Unelte" ( după ce intri în Mozilla şi apoi la Suplimente şi vezi dacă ai vreun supliment de la Babylon şi îl dezactivezi.

| JhoiNTz a răspuns:

Dai la mozila sus in coltul di dreapta si dai pe optiuni>optiuni>general si unde scrie pagina de start scrii https://www.google.com/ si o sa-ti mearga sigur funda? :D