| morosanu55 a întrebat:

Folosesc cateva siteuri si cand dau click pe video la 480p sau 576p merge perfect video-ul dar la 720p merge vreo 8 sec apoi face ca si cum s-ar incarca si iar revine video la o calitate mai slaba...de 1080p nici nu vb...placa video nu cred ca e problema, fiind un pc luat cu 1300 de ron, placa video dedicata.
Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ia vezi doc ala merge e pe 720 p

| seularts a răspuns:

Poate fi si placa video de vina, insa cel mai probabil e vorba de viteza de internet. Eventual verifica si cu un alt browser daca iti face acesi problema!?

| sorin_6068 a răspuns:

Verifica pe YouTube la un clip HD și vezi cum se comporta dacă îți face tot la fel pune pauza în alea 8 secunde și așteaptă să se încarce mai mult din clip apoi dai play din nou daca merge bine înseamnă că ai netul prost daca nu merge înseamnă că placa video e solicita prea mult și nu rezista la rezoluții mai mari

| Kasper56 a răspuns:

Cel mai sigur ar fi din cauza performantei PC-ului tau de 1300 ron.

| Bro4555 a răspuns:

Cel mai posibil este viteza de internat, insa poate sa fie si site-ul de vina...incearca pe Youtube, sa vezi daca la 720p iti face la fel, daca nu inseamna ca este de vina site-ul pe care il folosesti