| sltlp a răspuns:

Daca ai nevoie de o confguratie, spune ce buget ai. Ce ai ales acolo e oribil. In special combinatiile la placa de baza de Intel+placa de baza. De asemenea, la placa video, nu are sens sa cumperi varianta de 4gbb. Cand jocurile o sa folosesca 4gb memorie video, deja placa o sa fie antica...

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

1) Deși i5-ul pare mai stabil, eu cred că mai bun e AMD-ul fiindcă are 8 nuclee.
2) Cred că placa video mai bună e cea de la Gigabyte fiindcă e de 4 GB.
3) Cred memoria Kingston e mai bună fiindcă are mai mulți MHz.

4) Dintre plăcile de bază iată cum stă treaba:

AMD FX-8350 are Socket AM3+, deci singura placă bună dintre cele 3 e prima (AsRock).

Intel Core i5 4670 are Socket 1150, deci singura placă bună e cea de la Gigabyte.

PS: Data viitoare pune „ " (SPACE) după link, fiindcă se face albastru tot scrisul.
Al doilea PS: Nu era greu de decis, doar la placa video și la procesor.

INFO: Poți testa performanțele componentelor pe http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php.

Răspuns utilizator avertizat
| SonicAndrei a răspuns:

OK? Mă prefac că nu a fost asta...

| hp8510p a răspuns:

Nu merg linkurile