| compcris00 a întrebat:

Funda.Am 4 gb ram ddr3 1333mhz de la firma Transcend. Daca mai cumpar inca 4 gb ram tot ddr3 si 1333mhz doar ca de la alta firma si ii adaug nu va fi o problema?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Daca placa ta de baza suporta 8gb de ram si ai loc sa mai pui o alta placa ta de ram da, nu e nici-o problema.
Avand in vedere ca majoritatea placilor ddr3 suporta 8gb de ram cred ca o sa iti mearga, trebuie doar sa ai aceeasi marime si aceeasi frecventa.
Daca firmele sunt diferite nu are nici'o treaba, si eu la laptop am 4gb de ram ddr3 16000mhz de la o firma si alta placa de ram 4gb 16000mhz de la alta firma si merge fara nici'o problema, ambele in dual channel 8gb in total.