| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! azi am deschis laptopul si imi spunea ca este o actualizare la driverul de la placa vidio.Am GEFORCE 610M.

Acuma stau pe ganduri sa instalez driverul nou sau nu.
am windows 8
Nu stiu daca este copatibil

mai jos las linkul cu driverul

http://www.nvidia.es./object/notebook-win8-win7-winvista -64bit-310.90-whql-driver-es.html

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

De regulă update-urile sunt bune, dar în cazul driverelor nu tot timpul sunt benefice.recomand să nu instalzi update-ul, ca riști să ai probleme apoi, deaorece tehnologia pentru wingunoi 8 este în progres și încă se testează folosind cobai userii finali.Succes

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa instalezi driverele noi doar in cazurti extreme (cand numai functioneaza cum trebuie din cauza ca lipsesc fisiere din driver sau sunt corupte etc.). daca functioneaza ok nu are rost.

Răspuns utilizator avertizat
| SuicideSilence a răspuns:

Este recomandat sa instalezi ultima versiune de driver de pe site-ul oficial. acestea nu aduc mereu un spor de performanta, insa repara anumite bug-uri