| Floarealbastra92 a întrebat:

FUNDA! Buna, vreau sa imi achizitionez telefonul Samsung S5230 (fara abonament) si as dori sa stiu cateva detaliibig grin
1. Cate zile tine bateria?
2. E bine sa il iau de la Germanos? (am auzit ca luat de la ei bateria nu tine mai mult de 2 zile)
3.Se gaseste in magazinele Orange?
4.Erori de soft? resetari din senin ca la cookie? nimic?
5.Touchscreen-ul se strica repede?big grin
6. Mi-l recomandati?
7.Alte detalii care mi-ar putea fi de folosbig grin

Răspuns Câştigător
| FFAP a răspuns:

Hey! Ma bucur sa aud intrebarea asta. (ma rog...sa o vadlaughing)
1. Cate zile tine bateria?
Daca o ti la prima incarcare 12 ore, o folosesti in mod normal, fara sa exagerezi cu jocurile, muzica, mesajele, pana la 5 zile. Daca asculti zilnic muzica, trimiti mai mult de 30 de sms-uri pe zi, te joci, in jur de 3 zile. Mi se pare foarte OK, pentru un telefon touch-screen.
2. E bine sa il iau de la Germanos? (am auzit ca luat de la ei bateria nu tine mai mult de 2 zile)
Nu are nicio legatura cu functionarea lui. Al meu e de la Germanos, ma tine 5 zile (acum cand e la tata care nu asculta muzica), si e foarte rezistent, tata fiind capitan de armata il bruscheaza mult.
3.Se gaseste in magazinele Orange?
Da...chiar si roz, alb...
4.Erori de soft? resetari din senin ca la cookie? nimic?
Hmh...are 2 ani jumate, si inca nimic.
5.Touchscreen-ul se strica repede?
Nu! Nici ecranul nu pusca la fel de repede ca la Corby si altele. Nu merg pixurile la el, dar e ft ok cu degetul, sunt icoane mari.
6. Mi-l recomandati?
Da! Sincer, Samsung a scos in ultima vreme modele foarte reusite, iar acesta face parte din ele. E un telefon bun, se utilizeaza usor, are multe facilitati, singurul lucru deranjant e ca nu are ecran rotativ la menu. Dar nu ai nevoie...pentru ca se gasesc teme foarte faine!

4 răspunsuri:
| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Eu am Samsung corby si il incarc in fiecare duminica si uneori mai are 2 liniute... dar Samsung S5230 nu stiu cat te tine bateria

| Andreea_8406 a răspuns:

Buna! Eu am Samsung S5230 si bateria ma tine cam 4 zile si ascult muzica aproape pe fiecare zi si l-am luat de la Germanos. Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa se reseteze din senin...Touchscreen-ul merge foarte bine. Eu am telefonul de iarna trecuta si merge foarte bine. Am card de 2 Gb si nu se blocheaza deloc... Ti-l recomand cu cea mai mare placere! happy

| CrySsa_4535 a răspuns:

1. Iubitul meu a avut acest telefon.asa ca iti raspund la cate intrebari pot. lui ii tinea in jur de 3 zile daca tin minte exact thinking
2.eu mi-am luat personal alte teluri de la Germanos si merg si in momentul de fata.
3.probabil ca se gasesc si in magazinele Orange, de ce nu?
4.Erori de soft nu. mie mi se pare ca se misca ok.
5.Touchscreen-ul lui nu ii se stricase(si il avea de 1 an cel putin)
6. ce sa zic. e un tel ok, pozele se vad bine.accepta card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 aprox 5 zile
2nu, bateria e slaba, touchscreen e slab la germanos
3 da
4 nu
5 nu
6 da.arata foarte bine
7Specificatii Samsung S5230
Retele 2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Introdus in 2009
Caracteristici fizice
Dimensiune 104 x 53 x 11. 9 mm