| xXx_6966 a întrebat:

Funda! Ce parere aveti despre laptopul ACER Aspire One AO722? Si cine are asa model puteti sa-mi spuneti cum este. e comod de lucrat cu el? merge repede? si sunteti multumit de el? dar va rog raspundeti cu seriozitate. ptca am nevoie urgent de un laptop puternic si l-am ales pe acesta... astept pareri...

Răspuns Câştigător
| cristianfrunza a răspuns:

Mai,...pentru un uz normal de programele, de navigat pe internet si de jucat anumite joculete care nu necesita multe resurse e numai bun si il recomand pentru servici, (mai mult pentru business) big grin

Daca il vrei pentru programe de grafica 3d, pentru jocuri imense sau alte cele nu il recomandhappy.

Laptopul este comod ca orice alt laptop, doar nu vrei la el si cotiera si suport pentru suc etc.Este subtirel, ideal pentru o depozitare usoara, racirea o are buna, dar ai putea sa ii cumperi o placa de racire care se pune sub laptop. Cat despre touchpad, am ramas surprins cat de generos l-au facut, +1 big grin.

Concluzie: merita cumparatwinking

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pe orice scrie Acer e o porcarie. din cel putin 10 insi pe care ii cunosc si detin un laptop Acer, niciunu nu este multumit de el. ceva tot se intampla cu ele. daca vrei un laptop puternic si bun alege Toshiba, Dell, Asus. eu de 3 ani am un Dell studio 1555 si in afara de un hard stricat ca i-am ars un pumn si zgarieturile de folosinta nu am avut probleme cu el. si dupa 3 ani ma tine bateria cam 4-5h. fratele meu are un Toshiba tecra a7 de vreo 6 ani cam asa si inca merge brici. singura data cand l-a avut in service a fost ca a scapat sticla de cola pe el si a facut baie. amandoi am fost la drept, deci uzura au avut (documente, texte, texte, cereri, documente, carat de colo-colo). fiabilitate + putere + pret acceptabil: Toshiba, Dell, Asus.

| cristianfrunza a răspuns (pentru JohnnyBi):

Nu este adevarat ce spui! "Daca esti idiot si il scapi din maini normal ca se poate strica", orice laptotp poate pati asta.Toshiba este o cinezarie de orist gust cu un plastic ieftin vai de capul lui. Dupa cum ai spus si tu Asus chiar este de calitate, dar Toshiba si Dell NO WAY!

| JohnnyBi a răspuns (pentru cristianfrunza):

Faptele vorbesc de la sine. daca plasticul ala ieftin de 6 ani nu se strica si il folosesc 10 ore pe zi si celalalt de 3 ani la fel, eu zic altfel. daca iei porcarii gen Toshiba sattelite, zic si eu, dar tecra, qosmio si portege sunt bune. si la Dell la fel, inspiron e chinezarie, dar de la studio in sus e altceva. si cand vine vorba de laptopuri nu sunt cel mai finut om din lumea asta.