| TheSoldier a întrebat:

Funda! Cine imi da si mie niste link-uri cu calculatoare de vanzare? Pretul sa fie maxim 1000 RON si vr sa fie si bune.Nu vreau Second Hand!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Pentru muzica filme net si ceva jocuri la rezolutie mica asa e cel mai bine, recomand pe piese nu gata facut
procesor ok, merge si in gaming
placa de baza buna
4 gb ram
hdd 500 gb
placa video ok, merg jocuri noi (gta iv, bf3, cs:go, etc etc, dar la o rezolutie de ex 1280x960 pe medium merg super ok)
carcasa cu sursa integrata (desi nu suport sursele integrate in carcase, aceasta o recomand pentru ca sistemul consuma prea putin, cam 120 w/ora)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/626654/
Uite cum se descurca placa video in jocuri
GTA IV
http://www.youtube.com/watch?v=EeIhV63lvlU

Battlefield 3
http://www.youtube.com/watch?v=kb1WclEkBhI
Si multe alte jocuri
Eu zic, ca e foarte bun la pretul de numai 1.000 ron
Poti opta pentru asamblare (49 ron)

| esk a răspuns (pentru Me2):

Dar daca il ei pe piese ce are? Daca il ei gata facut tot asa e

| Me2 a răspuns (pentru esk):

Eu mil am luat gata facut si merge gta4, bf3 etc

| TheSoldier explică (pentru Me2):

Multumesc. Tu chiar m-ai ajutatwinking

| Me2 a răspuns (pentru TheSoldier):

Poti lua linistit pc-ul care ti l-am recomandat mai sus, e best buy in 1000 ron, iar acolo dinjos de esk, nu stiu cine mi-o intrat pe contul meu si a scris prostia aia cu pc gata facut, habar n-am cine si cum mi-a aflat parola, sa revenim
PC-ul care ti l-am recomandat duce si cele mai noi jocuri cum e gta iv pe 1024x768 pe high, iar pe 1280x1024 medium
rolling on the floor 1000 ron un "baton" de 1 gb laughing

14 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Aici gasesti PC pentru toate buzunarele: http://www.pcmadd.com/#340cb685.

| PiinkSmiile a răspuns:

Cauta pe okazii.ro sau emag.ro

| GaNeA001 a răspuns:

LOL? Vrei la 1000 RON PC BUN? :O Macar 1800 ca sa fie bun. Depinde si ce inseamna bun pentru tine.1 GB ram daca este bun...s-ar putea sa gasesti la 1000 ron.

| TheSoldier explică (pentru GaNeA001):

Daca nu te pricepi stai dracu' in banca ta. Copil facut din plastilina...Esti prost de dai in gropi...auzi la el oh go on 1 gb ram si 1000RON. Un astfel de pc se gaseste la 250 - 350 RON.

| GaNeA001 a răspuns (pentru TheSoldier):

Ce te bagi ma? numai sa ma injuri? Daca-i raspundeai era bine. Conteaza si procesoru+placa video+sursa+hdd-u. Eu am dat exemplu ca la 1000 ron nu-si ia pc prea bun. Te crezi si tu ca ai cautat pe google ce e ala gb si te bagi peste tot? Tu te auzi mai "plastilina" du-te si mai invata putin ca ai cam chiulit numa sa stai pe TPU.

| TheSoldier explică (pentru GaNeA001):

Ba...tu crezi ca nu stiu ce e o sursa, un procesor, un hdd, un coller, placa video etc? Eu vr pc-ul asta pentru gaming si eu zic ca mi-ar merge orice joc la medium sau poate chiar low.winking

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Cauta pe eMAG si pe ocazii sau scrie calculatoare de vanzare. Si vezi k sunt multe site-uri bune de unde poti sa iei online.sau la un alex domo si altele daca nu vrei online

| calcsh a răspuns:

Calculatoaresecondhand.org - un site care gasesti exact ce cauti

| Ghinghiloschi_Alexandru_1997 a răspuns:

Cauta pe Altex.ro mie mi se pare cel mai ieftin site dar sunt bune si emag.ro sau okazii.ro...