| ingerasmotat a întrebat:

FUNDA! Mie nu imi mai merge calumea internetul si am descoperit ca are cineva pe aproape wireless (nu stiu cine) si am incercat pe laptop si merge super bine si as vrea cand nu imi merge internetul prin calblu sa folosesc wireless doar ca eu cand intru la view network conection imi aparea doar Local Area Connection si Local Area Connection 2 dar pentru wireless nu apare nici o iconita deci nu pot sa ii dau enable sau disable si odata aveam iconita dar nu stiam la ce e buna (eram la inceput cu calculatorul) dar am umblat eu pe aici si nu stiu daca e vina mea dar poate ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Prin wireless nesecurizat(cum e cazul prezentat de tine)iti periclitezi calculatorul, pentru ca poti primi cadou virusi, cel care are wireless iti poate intra in calculator, etc. wirelessul se activeaza/dezactiveaza cu butonul Fn si f2.cauta pe net instructiunile pentru wireless specifice laptopului tau, pentru mai multa siguranta. numai bine!

| gki1980 a răspuns:

Ti-am explicat, iti periclitezi laptopul! treaba ta, daca te vei trezi cu cine stie ce minuni prin laptop! Fn&f2 activeaza si dezactiveaza wireless-ul

| ingerasmotat explică:

Pe laptop merge, pe pc normal nu merge