| Cristian121 a întrebat:

Funda! Nu de mult timp mi s-a stricat vechiul router. D-Link 524 raza lui era pana in bucatarie (vreo 20m) si acu mi-am luat un router beton TP-Link 1043nd cu 3 antene si sunt dezamagit.
Bate tot atata :|.
Cred ca aveti nevoie de asta: http://oi47.tinypic.com/280o9c1.jpg
Btw, ignorati rebootul.
Nu stiu ce sa folosesc bgn mixed, doar n :|? Help

Răspuns Câştigător
| marginean_9707 a răspuns:

Dupa cum spuneam conteaza foarte mult pozitia, pentru ca antean odata ce a trecut printr-un poerete isi piere semnalul, nu am un plan al casei sa iti spun unde sa il pui, dar in orice caza sa fie un loc unde sa nu ai atatia pereti intre router si bucatarie. Apropo eu mi -l-am pus pe hol si in loc de 1 linie in bucatarie acum prin 3 sau char 4 uneori din 6!

2 răspunsuri:
| marginean_9707 a răspuns:

Problema e ca nu trece prin pereti daca ai avea cvablu destul sa il pui intr-un loc in care sa ai rezonanta in toata casa!

| Cristian121 explică (pentru marginean_9707):

Dar nu inteleg de ce bate tot atata cat ala vai mama lui.

| marginean_9707 a răspuns (pentru Cristian121):

Dupa cum spuneam conteaza foarte mult pozitia, pentru ca antean odata ce a trecut printr-un poerete isi piere semnalul, nu am un plan al casei sa iti spun unde sa il pui, dar in orice caza sa fie un loc unde sa nu ai atatia pereti intre router si bucatarie. Apropo eu mi -l-am pus pe hol si in loc de 1 linie in bucatarie acum prin 3 sau char 4 uneori din 6!