| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut TPU am un card de memorie cu 32 de GB si acum cand l-am bagat in telefon (l-am folosit de mai multe ori) a zis,, Cardsul SD este deteriorat" am sters tot de pe el (nu am nevoie de lucrurile vechi de pe el) si cand dau sa mut o aplicatie pe card spune,, Aplicatia nu a putut fi mutata. Nu exista spatiu ". Ce pot face?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa-l formatezi cu telefonul intrand la setari/ memorie si formatare card SD. Daca nu functioneaza incearca sa-l formatezi in PC cu acest soft: https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html si apoi incearca din nou in telefon.

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Nu toate aplicatiile pot fii mutate pe card. Unele raman doar pe memoria interna a telefonului

| SeveNqwertyuiop a răspuns:

Aceeași problemă o sm și eu cu un card sd de 8GB. Îmi zice că e deteriorat, am încercat să îl formatez di din telefon si din PC, dar degeaba...