| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Nokia 201 si vreau sa descarc aplicatia whatsapp, dar imi zice ca nu mai am spatiu pentru ca il descarca in memorie aparatului, desi am card de memorie. Nu exista vreo setare ca aplicatiile sa fie descarcate direct in cardul de memorie? Ofer funda. Pot sa raspunda si cei care au telefoane asemanatoare.

28 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu merge.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci probabil nu e compatibil cu telefonul!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Pai stai ca am gresit. Ce fac cu linkul acela? Si nu incepe sa spui ca nu stii unele lucruri nu toti stim de unele lucruri.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce-ai putea sa faci cu un program in care scrie mare "Download"?
Il downloadezi, il pui pe card si-l instalezi! Nu asta ai vrut?
Aia cu nu am stiut nu e o scuza! Nu inseamna ca daca nu ai stiut legea, scapi de pedeapsa! happy

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Hai lasa-ma in pace cu legea ta ca asta nu are legatura. Nu merge nu e compatbil. Eu am intrebat daca e vreo setare? Deci nu e. Multumesc la revedere!

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Are, dar trebuie sa intelegi ce am vrut sa spun! Ce setare sa aiba? Ce-ti mai trebuie setare cand eu ti-am dat kitul?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Orice telefon are setarile lui. Am zis ca poate e vreo setare ca aplicatiile sa fie descarcate direct in cardul de memorie.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Mie nu-mi merge nici aplicatia magazin din telefon. In aia puteam sa descarc direct pe card.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa aiba, posibil nu! Eu ti-am dat varianta care te avantajeaza in cazul tau!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Pentru aplicatia magazin din Nokia 201 nu exista ceva? Ca nu merge, nu se deschide.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai facut ce ti-am spus mai sus?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu e bun.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu e compatibil cu telefonul!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

In regula. Pentru aplicatia magazin ce pot sa fac?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu cunosc telefonul, asa ca nu pot da amanunte! Ia vezi asta: www.whatsapp.com/s40/WlWhatsApp.jad

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

E Nokia asa 201.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nici asta nu e bun. Nu mai incerca.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Te retin din timpul tau pretios.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Sa stiu ce? Telefonul e Nokia 201.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nici asta nu e bun. Nu mai incerca."

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu poate si gata. Daca stii ceva pentru. aplicatia magazin bine.Nu mai cauta.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia spune-mi si mie ce ai facut cu ultimul link! Pasii pe care i-ai facut! Cu fisierul ala jad!

| LaLaura a răspuns:

Buna, nu are nicio lagatura cardul de memorie. Pur si simplu aplicatia cere memoria interna a telefonului, cum sunt jocuri sau programe care se instaleaza doar in partitia C. Am avut si eu un HTC Wildfire, cu memoria interna foarte mica, puteam instala doar fb, aplicatie care NU SE POATE muta in card, la fel si whatsapp NU se poate muta si instala in card. Are nevoie doar de memoria telefonului. Incerca sa iti faci spatiu, tot ce e mai putin important sterge, sau muta in card ce se poate, si pune whatsapp pe memoria telefonului. In vechiul meu telefonul aveam decat fb si atat (atat ducea memoria telefonului) pentru ca in mare parte toate aplicatiile cer in special memoria telefonului, de aceea mi-am luat un nou telefon cu 25 GO memoria interna, sa nu mai duc lipsa de spatiu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si deci nu e nicio o setare.

| PreaTareღ a răspuns:

Nu cred ca merge pe Nokia whatsapp.