| king997 a întrebat:

FUNDA! stie careva un program care sa faca bass'ul dintr. o melodie sa se auda mai tare?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Daca ai subwoofer, dai mai mult de butonul de bass, ca tot felul de egalizatoare si de din astea fac sa se auda mai fals melodia, asa ca pur si simplu dai de butonul de bass, dar nu ma intelege gresit, si egalizatoarele sunt bune, faci sa se auda asa cum vrei, de exemplu eu dau inaltele cu cativa db mai mici pentru ca imi tiuie prea mult in urechi.

PS: daca n-ai subwoofer, eventual n-ai nici butonul pentru bass, asa ca incearca egalizatoarele, dar fara difuzor special pentru bassi nu faci cine stie ce...

Bafta!

A, eram sa uit, pentru dispozitivele cu Android instalezi Equalizer (link mai jos) si ii dai basul pe maxim, melodie se va auzi aproape la fel, dar in casti (nu de-ale de telefon, ci casti de PC) se va simti un mic bass.
https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zbWFydGFuZHJvaWRhcHBzLmVxdWFsaXplciJd

1 răspuns:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Realtek HD Audio Manager pentru calculatoare si PowerAMP pentru telefoanele si tabletele Android.