| LisaZafre a întrebat:

FUNDITAAA cat el/ea de mare pentru cine imi raspunde concret :) Mi-am cumparat un laptop nou, http://www.domo.ro/......0CC-XX351D doar ca nu are instalat windows pe el :( de fapt nu are nimic.Inca nu l-am pornit pentru ca nu ma pricep ce sa ii fac.Va rog ajutati-ma! :o3

1 răspuns:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Apasa butonul de porinre (On/OFF).
Asteapta sa isi faca autotestul bios.
In momentul incare nu are windows iti apare un mesaj de genu: "No Operation System...)
De obicei majoritatea notebook-urilor noi sunt prevazute cu linux.
Si daca ai sa nu linux sau nimic nu este nici o problema poti instala sistemd de operare.
Instaleaza Windows.
Instaleaza Driver-e (daca ai bagat XP).
Instaleaza Antivirus.
Instaleaza celelate chit-uri.
Nelamuriri la bbjhhrugs@yahoo.com
astept mail-ul tau pentru confirmare sau nedumerire. Daca ai reusit si fara mine iti multumesc anticipat pentru funda. I