| anonim_4396 a întrebat:

Heey TPU cine stiu cum pot sa descarc o poza de pe HI5? heeelp mee! Funda...si scuze de categorie!

5 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

De pe hi5 nu poti salva imaginea asa. Daca ai google chrome te pot ajuta.
Dai click dreapta pe imagine, apesi inspectati elementul
2in tabelul care apare jos apesi resources.
3mai jos o sa gasesti niste imagini.dai click pe una(nu dublku-click.) apoi apesi de la tastatura in jos pana apare imaginea pe care vrei sa o descarci.
4dai click dreapta pe imaginea dorita dar care a aparut abia acum in partea de jos.dai click pe open image in a new tab
5o sa se deschida o noua pagina doar cu imaginea.si abia aici poti da click dreapta save as. funda. daca nu da-mi link-ul si o salvez euwinking

| KIDoOr a răspuns:

1.te duci pe pagina cu poza
2. apesi ctrl si butonul de langa f12 de pe tastatura pe care scrie "Prt Sc" (prescurtarea de la print screen)
3. deschizi Paint ( start, accesories, paint)
4. in paint, apesi edit - paste
5. in paint, apesi file, save as si salvezi imaginea.
6. deschizi imaginea de unde ai salvat-o.
7. apesi edit pictures, din fereastra imaginii
8. apesi, din bara care apare in dreapta "crop"
9. ajustezi marginile pozei.
9. salvezi imaginea ( apesi exit si in fereastra care apare dai click pe save changes)
funda? big grin

| Jenn002 a răspuns:

Dai click dreapta pe poza care vrei sa o descarci, apesi salveaza sau save si alegi folderul in care sa o salvezi. Daca nu vrei asa, atunci poti face un print screen.Intri la imagine pe Hi5, in dreapta sus pe tastatura ai un buton pe care scrie PrtSc. Apesi butonul ala apoi intri in Pain, tii apasat Ctrl+V si o sa iti apara pagina pe ecran. Faci un crop la imagine apoi o salvezi in calculator.Succeshappy
FUNDA?happy

| Iubirikiii a răspuns:

Ooof mersi de ajutor dar nu reusesc delloooc:(((mi.o puteti salva si sa mi.o trim iteti pe mess?>? http://hi5.com/......otoUser.do

| PatrickJ a răspuns:

Pai...cred ca poti sa o descarci ca orice poza normala.click dreapta+salveaza imaginea ca...