| ovidiu007 a întrebat:

Hei! Am o problema de 2 zile...becul de pe router-ul meu (Tenda) WAN nu se aprinde. Am verificat daca e conectat bine si nu e nici o problema. Am o conexiune PPPoE. Dar daca, conectez cablul la pc sau laptop si pornesc conexiunea totul merge perfect dar internetul de pe router nu merge in nici un fel. Astept raspunsuri! happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Scoate routerul din priză și apoi pune-l la loc. Dacă știi că la ppp0e-ul din router ai setat ca românu conected on demand, e momentul să modifici acolo conected permantly su never disconect.
Daca problema nu se rezolva resetează-l.Nu te mira că ai router făcut pe vapor, deci problemele cu instabilitatea rețelei sunt normale.Succes

| ovidiu007 explică (pentru DeyCj):

1.Nu am nici macar o setare ca sa il pun pe connected on demand
2.L-am resetat de 4 ori
3.Si l-am si inchis de vreo 5 ori
4.Laptop-ul mi-l recunoaste dar e : Limited conectivity