| alintpuforever a întrebat:

Hei, am o problema laptop.Se aprinde, beculetul se aprinde dar ecranul este negru.Se aprinde și becul de la încărcare. Help

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ai dat de o belea mare! S-a ars placa video sau placa de baza! Tu nu mai ai ce face la ea, mergi la un service it si vezi daca ti-l poate repara, asta ar insemna sa schimbe placa de baza cu toate componentele de pe ea cum ar fi: placa video, procesor etc si te va costa aproape cat ai dat pe ea cand l-ai cumparat! Cam naspa dar asta e, mi s-a intamplat si mie... sad Iti dau un sfat: daca laptopul e vechi de vreo 5 ani mai bine ia-ti altul decat sa-l repari, dar totusi nu inainte de a face evaluarea la un service it ca nu cumva sa ma insel eu! Bafta!