| Șerban_Andra_1995 a întrebat:

Hei. Am un Laptop Acer Aspire E5-572G-5577 cu procesor Intel® CoreTM i5-4210M 2.60GHz, 8GB, 1TB, nVidia GeForce 840M 2GB, Linux, Black. Nu stiu cum sa-i dau sa booteze direct de pe usb. Ma puteti ajuta cu asta? Care e tasta corespunzatoare?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

La Acer este f12. Apesti butonul f12 cand aprinzi laptop-ul, si dai bootare de pe usb.

Bft!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Baga stickul, restart si cand ecranul e negru apasa F11 sau F12. Asa intrii in meniul de boot si de acolo selectezi stickul (daca e bine facut).