| Vizireanu_Diana_1997 a întrebat:

Hei! As vrea sa ma ajutati si pe cu ceva..Am un Nokia n97 si nu-mi mai merge sa-mi citesc mesajele. spune ca este memoria ful..am sters poze, melodii din telefon..multe..dar degeaba.ce as putea sa fac ca sa mearga?

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu acea memorie e plina, ci memoria rezervata. Sterge mesaje, ciorne, lista de apeluri, jocuri salvate in telefon.

| tr3ig a răspuns:

Sterge frate mesajele primite pentru ca de aia nu poti sa mai primesti mesajewinking si muta mesajele pe D nu le tine pe C

| Vizireanu_Diana_1997 explică (pentru tr3ig):

Daca esti atat de destept spune-mi cum sa mut mesajele din C in Dwinking

| tr3ig a răspuns (pentru Vizireanu_Diana_1997):

De mutat mesajele deja din C in D nu stiu daca se poate,(formulai gresitwinking ma refeream sa setezi tellu sa iti salveze mesajele in D) ca sa faci setarea asta intrii in meniu-phone-aplication settings-messaging-other si acolo la memory in use alegi D si iti salveaza in d mesajele toatewinking bafta sau E ce ai tu acolowinking eu vad ca am E

| AdrianL a răspuns (pentru Vizireanu_Diana_1997):

Cand zice ca nu mai are memorie nu se refera la memoria de stocare se refera la Ram pentru ca nu mai are room.Mesajele e o aplicatia si aia consuma un anumit numar de rami iar tie ceva iti mananca ramu' incearca sa il eliberezi cumva.

| Vizireanu_Diana_1997 explică (pentru tr3ig):

Si mai am o intrebare..am pe card 188 de melodii si cand intru la muzica imi arata doar 75. iar cand intru pe contacte (sa schimb melodia cand ma suna o anumita persoana ) imi apar toate melodiile de pe card...dc? de ce cand intru la muzica nu imi apar toate melodiile de pe card?

| tr3ig a răspuns (pentru Vizireanu_Diana_1997):

Nu stiu sa iti zic sigur pentru ca nu am card la elwinking e posibila sa nu fie toata incarcata in player si de aiawinking

| marius7122 a răspuns:

Sa stergi din mesaje

| Vizireanu_Diana_1997 explică (pentru marius7122):

Pai nu mergea deloc sa intru la mesaje:d

| PiggyBank11 a răspuns:

Degeaba stergi tot daca alea erau pe cardul de memorie. trebuie sa te duci in setari sa aflii ce e pe memoria interna si ori muti pe card ori stergihappy