| aaaalexa a întrebat:

Hei! Buna TPU am acum o intrebare serioasa a's vrea sa imi iau un laptop dar nu stiu are e mai performant eu am ales 2 laptopuri bine dar trebuie sa iau 1 dar nu stiu pe care sa aleg... model LAPTOP XW709EA sau LAPTOP XF343EA si desigur care este si mai bun in memeorie webcam ce windows etc.

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Daca chiar trebuie sa iti iei laptop atunci alege unu care tine bateria mai mult, care are hdd destul de mare, cu rami de minim 1gb sau 2gb, un procesor bun care sa nu te incurce la unele softuri.
depinde pentru ce iti trebuie acel laptop.
oricum eu recomand tuturor sa se lase de asa ceva si sa treaca pe desktop deoarece schimbi usor si gratis unele componente ale pc-ului, nu se blocheaza la majoritatea softurilor prea usor si lista poate fi foarte lunga in favoarea desktop-ului, dar cum ziceam mai sus uite-te dupa ce ai tu nevoie.nu lua unu la intamplare doar pentru ca este frumos sau ca luceste.

1 răspuns:
| roby2oo0 a răspuns:

Xw709ea nu are doar vreo 300 gb celalalt nu stiu dar mie numi plac laptopurile cu memorie putina atat