| Adrian277 a întrebat:

Hei cine ma poate ajuta si pe mine? Am de facut un proiect in HTML si nu prea ma pricep.Deci vreau sa stiu ce trebuie sa scriu pentru ca atunci cand dau click pe un link sa ma duca acolo unde apare pe pagina, de exemplu daca scriu "concluzii" cand dau click sa ma duca acolo unde imi apar concluziile pe pagina mea.Dau fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am înțeles că întreg conținutul se află pe aceeași pagină, corect? Și vrei să ai un cuprins și atunci când dai click pe un titlu să te ducă la acea secțiune?

http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

Practic ai link spre aceeași pagină, dar adaugi un # + id secțiune.

Adică la un h1 sau h2 ce utilizezi pentru titlu, adaugi un id="section1"
Iar link-ul din cuprins va fi link-ul paginii + #section1. Și astfel browser-ul te duce direct la acea secțiune în pagină. Ai înțeles?

| Adrian277 explică (pentru anonim_4396):

Da multumesc frumos

1 răspuns: