| Sophii a întrebat:

Hei! Exista vreo aplicatie prin care as putea afla acordurile pt chitară ale unui cântec?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Aplicatie nu exista (pentru telefoane, tablete etc), doar programe PC de editare studio, cu recunoasterea vocii si ai notelor.
Un asemenea program a facut si firma Sony (Sound Forge), dar e foarte scump si sofisticat, necesita echipament puternic.
Iti recomand sa-ti notezi tu notele, dupa auz, e mai simplu.
Daca nu cunosti notele si nu le stii nota, atunci lasa-te pagubas (si de muzica).