| paulaChocolate a întrebat:

Hei, mi-am cumparat recen tableta Allview Viva c7, si din ce am inteles nu merge sa introduc cartela in ea, dar apoi cand ma jucam pe ea am descoperit undeva "retele mobile" si "plan de date mobile" iar acolo imi spunea "introduceti cartela SIM si reporniti. Ma puteti lamuri va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| manea101 a răspuns:

Tableta ta nu suporta cartela sim dar in pachet specifica ca ai primit cablu otg, adica intra mufa usb x.x obisnuita(mare), rubrica din setari adica date mobile iti apare pentru ca intra modem pe usb(stick).
Sfatbig grinaca vrei internet ia-ti un Stick de Internet si atuncia ai internet, daca nu ai Wi-Fi