| Geanina1895 a întrebat:

Hei! happy Mi-am instalat ieri windows-ul si nu stiu de ce mi se vede display-ul mult mai lat. Am incercat sa schimb rezolutia insa doar se mareste sau se micsoreaza, ramanand tot lat. Ce trebuie sa fac? Sunt incepatoare la chestiile astea

7 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Driver video e chestia. La un var am vazut asta. Dupa update daca nu iti merge vezi sa nu fie cumva pe 16:9 dar nu prea cred.

| sdhashsah a răspuns:

Dupa ce ai instalat windowsul ai instalat si driverele, video de sunet de lan etc.

| αlεxTzure a răspuns:

Se mai poate sa fie de la butonasele de la monitor sau dai Click Dreapta--Properties--Setings--incearca sa setezi la screen resolution-- pe More pana ai ecranul bun cum vrei tu

| Geanina1895 explică (pentru αlεxTzure):

Am laptop..nu are butonaselaughing cred ca o sa incerc sa instalez driver-ul video big grin

| argint321 a răspuns (pentru Geanina1895):

Nu ave-am de unde sa stimm. dar incearca cu driver video.

| argint321 a răspuns:

Instaleaza-ti driverul video. si. dupa incearca alta rezolutie dar dac ai monitor performant dai auto sincronize ai acolo un buton AUTO. bafta.