| MoTaReLa a întrebat:

Hei. Mi-am luat niste casti genesis h59. Cand le bag in boxe se aude doar casca dreapta, cand le bag in unitate merg ambele dar parca isi pierd din calitate. Iar microfonul nu il pot testa sau il face pentru ca imi arata ca " nu e bagat" chiar daca am doar o mufa. Help.

1 răspuns:
| Thealexis a răspuns:

Specificatiile castilor de care spui tu sunt urmatoarele:
1: conector jack cu 4 pini,
2: include adaptor cu 2 jack-uri pentru conectare la PC

Asta inseamna ca daca pui direct mufa lor in boxe, nu merge ori o casca, ori microfonul. Asta pentru ca boxele au mufa facuta pentru trei pini, nu pentru 4, cat au castile. Daca vrei sa mearga bine, trebuie sa folosesti adaptorul. Probabil ca adaptorul are la capat doua mufe, una de casti si una de microfon. Cea de casti se pune ori la boxe ori in placa de sunet (in mufa verde), cea de microfon se pune doar in placa de sunet (in mufa roz).