| crissplays a întrebat:

Hei TPU, Acum ceva timp am achizitionat o tableta grafica "Genius G-Pen 4500" si vreo 1 luna jumate a mers bine, dupa care nu am folosit-o ceva vreme. Acum cand am incercat sa o conectez la PC, dupa ce instalez driverele si tot, nu merge. Stie cineva care e problema? (Am Windows 7 32 bit)

1 răspuns:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Teoretic ma nu ar trebui sa-i trebuiasca drivere si ca orice Gadget modern, sa-l vada ca hard extern.Nu-l vede ca hard sau la ce te referi? Daca da eroare si eroarea are un numar, poti cauta si pe Google, daca e ceva legat de tableta ma indoiesc sa fi singurul patit. Daca doar nu o vede ca hard extern, desi apare langa ora "installing new driver" sau ceva de genu(cand o bagi prima oara) e ceva eroare interna.Scoate si baga-o inapoi de mai multe ori, daca face la fel da-i restart si la calculator odata, de doua ori(evident din Start, nu din buton) si daca problema persista(oricare ar fi ea) du-te la unu care repara calculatoare(nu pentru ca ar fi stricat) dar ala (ar trebui sa) se priceapa si la hardware(piese) si la software(programe) si o dat si el si sigur o avut si multi clienti cu tot felul de erori.Altundeva nu vad unde ai merge pentru ca daca tableta si PC-u merg bine separat, nu au nimic, deci la garantie n-ai ce cauta... Nu stiu ce sa zic altceva. Sper ca te-am ajutat tongue