| DenisaMaria21 a întrebat:

Am o mare problema. De cateva zile nu am sunet in calculator. Nu e de la boxe.Pe icon-ul de sunet este un mare x (rosu) si scrie: "No Audio Output Device is Installed". Am incercat sa intru in Device Manager, insa acolo nu exista "Sound video and game controllers". Pe langa asta, de fiecare data cand restartez calculatorul, ceasul se intoarce vreo 10 ani. As putea rezolva eu problema asta, fara sa il duc la reparat?

Răspuns Câştigător
| ƳourMind a răspuns:

Poi cred ca e de la placa de sunet!
Ori nu o recunoaste ai dereglat-o ori s-a ars!
Cam astea ar putea fi cauzele!
Bafta!

1 răspuns:
| Bertro a răspuns:

Ai nevoie de alta placa de sunet din moment ce nu o mai citeste.Costai in jur de 50 de lei, poate mai ieftine.