| Vodkaa a întrebat:

Hei tpu...am o problema cam grava. Deci, am dezinstalat Java din calculator (mare greseala sad ) si acum nu mai am suficient spatiu ca sa il iau inapoi..doar mie mi se pare ca nu are logica? Ba chiar am mai sters din chestii ca sa am suficient loc dar nu. Mentionez ca am laptop si memoria din C: se ocupa repede. Aveti idee ce as putea sa fac? Orice solutie. FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mută fișierele (create de tine) de pe Desktop pe partiția D.

Caută pe partiția C toate fișierele cu extensia.tmp (La Search scrii: *.tmp) și șterge-le. La Windows e prostia că se adună fișiere temporare care ocupă destul de mult spațiu...

Dezinstalează programele nenecesare.

| Vodkaa explică (pentru anonim_4396):

Am facut asta. am avut 70 si ceva de MB liberi da cica tot nu e de-ajuns...nu mai stiu ce sa fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vodkaa):

Câți GB are partiția C?

| Vodkaa explică (pentru anonim_4396):

Pai in C am 9 GB si ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vodkaa):

Intră în C:\ și vezi cât ocupă Program Files.

Programele instalate sunt în Program Files... ar fi bine să le muți cu timpul pe cealaltă partiție. Sau măcar programele care ocupă foarte mult spațiu (le vezi la Add/Remove Programs în Control Panel). Dezinstalezi 2-3 și le instalezi pe D. S-ar putea să se rezolve pentru o perioadă de timp. happy

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

In primul rand foloseste ccleaner ca sa mai cureti din C http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/CCleaner.shtml
dupa tot ce ai fisiere mari pe desktop, my documents etc. muta in alta partitie ca sa mai creezi spatiu liber