| vaporwave a întrebat:

Hei TPU
Am o problema cu pc-ul, mai exact cu contrastul, precizez ca nu se intampla mereu, ci doar uneori
Pai asta e poza originala: http://i.imgur.com/DqmgLUb.jpg
Si uitati cum imi apare mie (repet, nu se intampla mereu, doar uneori): http://i.imgur.com/W5uLzxP.jpg
As aprecia mult daca m-ati ajuta, mersi

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca poza cu contrast excesiv unde nuantele inchise sunt transformate in negru e o captura de ecran facuta din windows, inseamna ca nu e de la monitor ci de la setarile pentru placa video. In functie placa video, de driverele sau programele corespunzatoare placii video, trebuie facute setari - poate e un contrast dinamic sau automat care ar merge sa fie oprit.

| Ineys a răspuns:

Mie mi se pare ca se vede mai bine a doua poza, si nu cred ca e o problema. Doar ca are contrastul mai ridicat. Incearca sa-l scazi din setarile monitorului. Si vezi ce se intampla. S-ar putea ca tu cand restartezi monitorul el sa-si reseteze setarile pe default. unde contrastul e mai ridicat sau ceva de genul.