| ArianaArii02 a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Cand intru pe google tot imi apare ca am virusi si trebuie sa instale ceva aplicatie. Am intalat-o dar nu imi arata daca s-au sters virusii sau nu. Am dezinstalat aplicatia aceea si am instalat alta dar nici cu aceasta nu merge si nu imi arata. Cum imi pot da seama daca mai am virusi pe telefon?

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Poti verifica cu aplicatia 360 security

| HereToHelp a răspuns:

Nu sunt virusi, sunt reclame. Apar pe ecran cand esti in browser pe anumite site-uri, iti spun ca ai virusi si te pun sa descarci un firewall sau un creaner aiurea. Dezinstaleaza aplicatiile respective, sunt doar porcarii, nu ai virusi