| Sima_Simina_Maria_1994 a întrebat:

Hei, TPU! Am o tema la scoala si trebuie sa folosesc LibreOffice. Daca am Office 2010, instalarea acestui program poate provoca vreo dauna calculatorului? Merci anticipat!

4 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Nu va dauna cu nimic calculatorului... daca gasesti un site bun fara virusi de pe care sa il descarci va merge sigur si vei avea succesul garantat...bafta

| gelu1970 a răspuns:

Poti instala in acelasi pc ambele. atata doar ca in timpul instalarii libre office o sa te intrebe care dintre cele doua programe il vrei ca predeterminat pentru a deschide documente.
bafta.

| stlucian a răspuns:

" instalarea acestui program poate provoca vreo dauna calculatorului" acest mesaj il primesti ca urmare a folosirii unui site altul decat cel oficial(cu plata).In general acele site-uri au virusi dar sunt si care sant curate.Trebuie sa alegi unul de pe care ai mai descarcat iar daca nu cunosti dupa instalare fa o scanare cu antivirusul/antimalware pentru protectie/siguranta. Pontru a fi sigura poti lua o varianta trial 15-30 zile de pe site-ul oficial pana iti faci tema si apoi il stergi cu CCleaner.O reinstalare ulterioara dupa stergerea cu acest program e posibila din nou ca trial curat(valabilitate 15-30 zile)

de aici:

http://download.cnet.com/LibreOffice/3000-18483_4-75337651.html

in general sunt curate :-bd

SCZ. cu Revo uninsteller

| ionutalex13 a răspuns:

Nu pateste nimic calculatorul