| dragangabriel100 a întrebat:

Hei TPU. Am un laptop MSI GF63 Thin 10SC in momentul in care pun un cablu HDMI si il conectez la un monitor imaginea monitorului are o nuanta rosie. Intampin problema asta si cand efectuez capturi de ecran. Cunoaste cineva o rezolvare posibila? Folosesc lightroom si photoshop iar culoarea conteaza pentru mine.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu un alt monitor!
Daca fenomenul este identic, atunci (si doar atunci) incearca calibrarea culorilor DOAR pe monitorul secundar.