| LeGoLaS25 a întrebat:

Hei TPU! Am un stick de 32 de gb si il folosesc pentru muzica la masina, dar la unele melodii imi apare la casetofon not support, stiti oare din ce cauza? P.S: Melodiile sunt toate in format mp3 si stickul in format FAT32!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ori numele (cum s-a zis deja), ori bitrate variabil.

| doctorandus a răspuns:

Bitrate diferit (prea mare pentru aparat).

| OldSoul a răspuns:

Am mai patit si eu probleme de genul.
Unele sunt cum a zis colegul de mai sus, de la caractere necunoscute de player, sau de la un nume prea lunga.
Insa, pe langa asta am mai intalnit ca problema sa fie si de la site-ul de pe care se face downloadul.
Destul de dubios, si nu imi explic de ce.
Insa in ultimul timp, inainte sa pun melodiile pe stick/card, le mai uploadez pe un alt site, unde le fac o conversie, le downloadez iar, si totul merge perfect.
Iti atasez aici link-ul de la site-ul respectiv, poate vrei sa faci o incercare.
https://online-audio-converter.com/

| halogen001 a răspuns:

Poate fi numele prea lung, caractere nesuportate sau codare diferită. O diferență trebuie să existe.

| mont a răspuns:

Vezi sa nu aibă diacritice in nume.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde si de player. Am patit ca unele melodii sa nu fie recunoscute pentru ca aveau titlul de peste 50 caractere. De asemenea caracterele speciale precum emoji sau diverse fonturi influenteaza.
Eu folosesc media human Youtube pentru ca pot descarca playlistul intreg de pe Youtube. E gratuit

| Cksihja a răspuns:

Fișierele muzicale pot fi stricate ușor având bârâituri sau rău de tot de neredat sau sunt fișiere goale fără date.