| yoyoalecs a întrebat:

Cand si cat credeti ca va scadea pretul la Samsung galaxy s2...ma intereseaza mai ales la gsm vanzari.

Răspuns Câştigător
| HeliosMetal a răspuns:

Pai mai putin de 800 de lei nu prea cred ca o sa coboare. Hai sa zicem ca maxim pana in 700 de lei.In primul rand nu cred ca pretul v-a scadea la jumatatea valorii produsului la lansare, nici chiar dupa o perioada mai lunga de 2 luni. In al doilea motiv, au nevoie de vanzari pentru a putea produce noi device-uri, de aceea ieftinesc preturile la modelele mai vechi, pentru a putea fi mai accesibile si pentru a se alege si ei cu profit.

2 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Pai din cate am vazut eu, de cand a aparut galaxy sIII, deja au inceput sa scada preturile la celelalte. Cred ca in 2 luni ar putea sa fie cel putin 800 lei.

| yoyoalecs explică (pentru HeliosMetal):

Mersi de raspuns...dar ai vreun fundament cand spui 800 lei in 2 luni? eu nu prea cred ca asa mult..argumenteaza te rog

| HeliosMetal a răspuns (pentru yoyoalecs):

Pai mai putin de 800 de lei nu prea cred ca o sa coboare. Hai sa zicem ca maxim pana in 700 de lei.In primul rand nu cred ca pretul v-a scadea la jumatatea valorii produsului la lansare, nici chiar dupa o perioada mai lunga de 2 luni. In al doilea motiv, au nevoie de vanzari pentru a putea produce noi device-uri, de aceea ieftinesc preturile la modelele mai vechi, pentru a putea fi mai accesibile si pentru a se alege si ei cu profit.