| mada225 a întrebat:

Hei TPU carei diferenta cu mga pixeli la aparatele de fotografiat

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gandeste putin pune o poza pe un ecran tv, poza facut cu un telefon cu o camera de 1, 5 mb, va acoperi putin din ercan sau se va vedea in ceata, dar un aparat de 10, 15 mb e mult mai bun, bine cu photoshop mai reusezi, Nokia are camere iar bune, Samsung, Sony etc

| dannyel86 a răspuns:

Megapixelii formeaza "rezolutia digitala".
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rezolu%C8%9Bie_digital%C4%83

| MskDesign a răspuns:

Cu cat are mai multi magepixeli cu atat rezolutia va fi mai buna si fotografia mai clara.

| fqwaf a răspuns:

Imaginea este mai mare

| Brow a răspuns:

Pentru MskDesign, daca tu alegi aparatul foto dupa nr de megapixeli si nu dupa senzorul camerei, e clara treaba.
Ii rog pe acesti "experti sa nu dea raspunsuri