| Sweety31 a întrebat:

Toate aparatele de fotografiat profesionale sunt cu pelicula? Sau cu stick?

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

In ziua de azi exista aparate foto profesionale atat cu pelicula cat si digitale. Deja aparatul analog a cam fost intrecut de digital chiar si pe partea de fotografie profesionala. Aparatele digitale cu senzor in format full-frame sau format mediu (sunt foarte scumpe) cam intrec aparatele analog de varf (care sunt de asemenea foarte scumpe, si care au oricum calitate la superlativ, mult peste aparatele "consumer").