| AndraaaN a întrebat:

Cat costa un hard extern de 1 Terra?
Intra 30, 000-35,000 de poze pe el? Multumesc

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai o poza are de la 500kb(0.5 mb) pana pe la 5mb(depinde de aparat). 1tb=1000. 000mb. Fa si tu calculele. Cele de 2.5 inch is mai portabile, adica le poti lua oriunde dupa tine. Cele de 3.5 inch is mai mari, mai grele, si au nevoie de un adaptor de retea(un fel de incarcator). Daca vrei de 3.5 inch(Sa zicem ca folosesti hdd doar acasa) recomand sa alegi varianta asta de 2tb pentru ca are 3 ani garantie si un pret super. http://bit.ly/1BP6e8S dar e de 3.5 inch(am cumparat si eu unul acum 3 zile (Restul hdd-urilor de 2tb pleaca de la 420 lei).

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Undeva la 300-350 ron. iti intra 35.000 fara probleme

| Jipa95 a răspuns:

Intre 280 si 400 lei. Intra foarte multe poze pe el, nu toate pozele au aceeasi dimensiune. Intra fara probleme peste 100.000 poze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intramai multe peste 500.000!

| DataSoft a răspuns:

Cam 290lei http://goo.gl/P6fVK costa..si s-ar putea sa iti intre cele 30. 000de poze..acum depinde si ce marime au fiecare.

| Cosmina24 a răspuns:

Da intra si mai mult. Eu am cumpărat unul de 2 terra de pe eMag. Am dat 355 lei. Sper ca te-am ajutat :*