| Sldushsh a întrebat:

Hei TPU, ce se poate intampla daca imi folosesc calculatorul fără cooler pentru procesor?

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intra in protectie ca se incalzeste si se stinge, exista riscul sa se arda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa afli in 10-20 min cum se stinge sau cum se arde

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fără cooler iese fum din procesor, în câteva secunde de la pornire.
Fără ventilator pe cooler (radiator), merge câteva minute, apoi se supraîncălzește și intră în protecție.

| anonimg a răspuns:

Procesorul se încinge când pc-ul este pornit. Fără cooler se va arde în cel mult 5 minute.

| ReddY25 a răspuns:

Se închide, riscul să ardă așa că pune unul

| flixbuster a răspuns:

Se poate intampla orice intre nimic si sa-ti cumperi alt procesor - depinde de cat de repede se prinde protectia termala care-i faza.

| UserRo10 a răspuns:

In 10 minute se opreste din cauza protectiei termice

| newaccountbye a răspuns:

Se stinge și apoi probabil se arde