| RaduGavrila a întrebat:

Daca am :
-Procesor : Intel celeron 1.2 Ghz (single core )
-Ram : 2 Gb
-Placa grafica : 128 Mb
-Placa de baza : sis mirage 3
Imi merge bine windows 8?
Sau daca nu o sa imi mearga ce pot schimba si cat m-ar costa? Fundaa!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La cat ii de vechi, trebuie schimbat cam tot.

| Ponce a răspuns:

Nu, nu o sa-ti mearga deloc.

| denyemy a răspuns:

Nu cred ca o sa iti mearga nici macar acceptabil, din cauza placi de baza si mai ales a procesorului slab.
Si decat sa le schimbi pe astea 2, mai bine il vinzi si iti iei altul.

| mihaik9917 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/system-requirements

S-ar putea ca placa video sa fie prea slaba, iar ca pret, cel mai bine e sa te duci intr-un service si sa iti spuna ei ce si cum... sper ca te-am ajutat!
P.S:sincer nu iti recomand w8! e naspa si umbli greu pe el prefer win7 sau chiar xp in cazul tau! (parerea mea)