| RaduGavrila a întrebat:

Daca am :
-Procesor : 1.2 Ghz ( single core )
-Ram : 4 Gb
-Placa grafica : 128 mb
-Placa de baza : Sis mirage 3

Imi merge windows 7 64 biti pe laptop?

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Parerea mea este sa incerci win 7 x86(32) chiar daca iti recunoaste doar 3gb ram si o versiune mai mica home sau pro sa nu bagi ultimate ca sa functioneze mai binisor

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nu va rula cum trebuie, din cauza procesorului. Ceea ce o sa îti spuă alții pe aici îs prostii.Merge nu zic dar va lucra execrabil de încet, deci mai bine NU.Pe laptop poți folosi orice alteva în afară de Windows 7 și xp(că ăla e apropae istorie). detalii dacă ești oppen minde la calculatoare, și te ionteresează. Succes

| JusTPauL a răspuns:

Nu inteleg cum ai ajuns sa ai 4 gb ram pe un pc asa slab, e mai slab ca un telefon.
Are un prieten windows 7 pe 32 bit cu un processor de 1. 4Ghz si merge BINISOR.
Eu ti-as popune totusi un xp sp3 dar sa vinzi 2 gb ram ca no sa-ti vada decat 3.25 asta daca sunt DDR3.

| Anton_Seby_1992 a răspuns:

Sincer nu cred ca ar trebui sa iti risti pc-ul sau laptopul, procesorul este mic pentru windows 7 64bit, parerea mea este sa iei un windows xp pe 64bit, xp-ul merge foarte bine.

| DeyCj a răspuns (pentru Anton_Seby_1992):

Xp X64 nu mai are suport tehnic de anul trecut.Aia înseamnă că nici aplicații drivere sau modulele flash și java nu vor mai funcționa pe el.Și din aprilie Xp-ul SP3 urmează la înmormântare.Adică va devenii și el istorie