| xAndraax a întrebat:

Hei TPU de curand mi-am reinstalat windowsu si mi-am pus 7. Prima oara a mers bine dar dupa nu mi se mai inchidea ( cand sa se stinga de tot imi aparea ecranu albastru cu mult scris in care prima propozitie era " windows has detected a problem. ") dupa ce l-am reformatat de tot se stingea normal. ieri a trebuit sa il reformatez ca nu imi mergea nu mai stiu ce. Acum iar nu se mai stinge ( se reporneste ) si trebuie sa il inchid de la spate sau de la buton.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Când mai apare ecranul albastru, scrie codul erorii pe ceva și apoi postează-l aici pentru a ști despre ce este vorba.
Ecranul albastru apare de obicei când o componentă hardware este defectă, sau driverul nu este instalat corect. Nu are nici o legătură cu memoria insuficientă.
Și spune-mi și ce configurație are PC-ul tău.

| mat31new a răspuns:

Nu inchide de la butonul din spate! acel ecran albastru pe care il primesti este din cauza ca nu ai desula memorie (rami). ori iti instalezi xp, ori iti mai cumperi rami ca sa nu mai ai aceasta problema.

| underground05 a răspuns:

Daca acea,, pagina cu albastru cu mult scris,, contine si o fraza cu multe zero. uri... e de la rami, nu. ti citeste ramii, scoate ramii si pune. i la loc... uneori pc. urile mai fac probleme de genul.bafta