| LoryC a întrebat:

Hei TPU.
Într-o zi lucram pe laptop, iar după scurt timp mi s-a făcut update la windows 10. Aș vrea să revin la windows 8, fără a pierde fișierele sau programele.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai apasat tu pe ceva.Nu se face singur upgrade (nu update) la windows 10. Si ti-ai pierdut fisierele daca a trecut la w 10?

| LoryC explică (pentru darrio2007):

Nu am pierdut niciun fișier.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru LoryC):

Si dc ai vrea sa revi?
click dreapta pe start > control panel > restore to windows 7, 8 nu stiu daca are 8

10 e mai bun ca 8 si nici nu e diferenta intre ele ca parcticabilitate.

| untu a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Zici ca windows 10 este mai bun? Te inseli, dar mai sint probleme tehnice si de soft care ii dau dureri de cap utilizatorilor, asa ca mai asteptam pana sa remedieze totul si sa maiimbunatateasca si sa se obisnuiasca pana va tece mult timp sa devina functional si fara probleme!

| KillaNoFilla a răspuns (pentru untu):

Nu va inteleg pe voi cu fobia asta de errori.

Am de 7 luni win 10, care nu e original,cu programe catia,photoshop,world,teamviwer,opera,chrome, etc si nu am avut o singura data probleme la ele.

Sa nu te astepti sa-ti mearga toate modemurile, placi audio, video, etc vechi de 10+ ani si jocuri antice, bine, pe win 10.

| untu a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Este ilegal sa ai un windows 10 care nu este original, in curand o sa-ti ceara codul cheie de licenta pentru verificare si o sa ai probleme mari!(calculatorul o sa-ti fie blocat)

| KillaNoFilla a răspuns (pentru untu):

Asta e total alt subiect

| KIibrDM a răspuns (pentru untu):

Vai de tine, auzi tu calculator blocat, ii bagi un KMS si-ti merge 10 ani fara nici o problema xD

| darrio2007 a răspuns (pentru LoryC):

Nu-ti place w 10?

| LoryC explică (pentru KillaNoFilla):

La mine se blochează laptop-ul în timp ce îl folosesc.

| LoryC explică (pentru darrio2007):

Nu e vorba că nu îmi place, dar mi se blochează de la el laptop-ul.

| untu a răspuns (pentru KIibrDM):

Se poate intampla asa ceva m-am consultat cu un specialist de la service PC care mi-e un bun prieten cu mine si am vorbit cu dansul si am cerut parearea sa pot schimba prin upgradare sistemul de operare Windows 7 la windows 10 si stii ce mi-a spus? Mi-a spus sa raman acolo unde sint! La windows 7 care merge fara probleme si daca fac upradare la windows 10 sint sanse mari sa-mi blocheze calculatorul meu si daca reuseste sa mi instaleze windows10 si o sa mi faca niste probleme! L-am ascultat si a avut mare dreptate! Vezi in cazul lui LoryC! Apropo ce sa bag? Un KMS? Ce inseamna asa? Scrie ca lumea si nu mai folosi prescurtari sau abrevieri!

| KIibrDM a răspuns (pentru untu):

Faptul ca ti se blocheaza Windows 10 de la probleme tehnice e o treaba dar tu ai zis "o sa-ti ceara codul cheie de licenta pentru verificare si o sa ai probleme mari!(calculatorul o sa-ti fie blocat)". Eu folosesc din 29 iulie 2015 (exact data lansarii) Windows 10 (upgrade de la Windows 8.1 cu licenta) si n-am nici o problema. In schimb, daca e sa instalez Windows 10 altora, instalez versiunea originala si apoi il activez folosind programul KMSpico, un program care iti reinoieste zilnic licenta si iti ofera acces fara nici o problema si la Windows Update, si la toate functiile Windows 10.

| untu a răspuns (pentru KIibrDM):

Bravo! Am inteles! Asa se explica frumos! Vad ca te pricepi foarte bine la calculatoare si la IT!

| Andreikjjsef0011 a răspuns:

Poti intra in setari si sa restartezi windows, aplicatiile tale vor fi unde le-ai lasat