| cOoKieNeRd a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? Deci...calculatorul meu se blocheaza foarte des. Abia deschid internetul ca se si blocheaza. i-am dat reinstalare dar degeaba.Care ar putea fi cauzele? multumesc : )

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

E de la memoria RAM... daca ai 1 gb nu mai ai niciun fel de problema.
De altfel poate fi si din cauza procesorului, insa mai putin.

| Mădă0611 a răspuns:

Dacă ţi se blochează Windows Explorer, înseamnă că ai instalat programe necompatibile cu sistemul de operare.

| EdiT a răspuns:

Componentele calculatorului sunt...

| MIkihellaA a răspuns:

Am aceeasi preoblema

| MadaLinuu25 a răspuns:

Poate fi si de la windows.

| Ionutb07 a răspuns:

1.Cata memorie RAM ai?
2.Inchide celelalte programe pentru a elibera din memoria RAM
3. Sterge/Dezinstaleaza programele/fisierele nefolositoare
4. Defragmenteaza Hard-ul
5. Daca nici una din variantele de mai sus nu functioneaza reinstaleaza Windows-ul

| XxRaPxX a răspuns:

Sal! pai s-ar putea sa fie de la hard

| Pixelsss a răspuns:

Simplu, daca pc-ul este mai putin performant e si logic sa se blocheze...
Daca nu, incearca sa iti reinstalezi windows-ul, si nu mai instala tot felul de joculete care il fac sa se miste greu.