| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, Mi-am instalat pe laptopul meu HP 15-G011SQ un SSD de la Kingston cu 120 gb si nu merge rapid laptopul merge ca inainte, mentionez ca am instalat windowsul pe SSD si nu se vede nicio diferenta oare de la ce o fi? Vreau sfaturi urgent.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Câteva sfaturi ai aici: http://dan-blog.ro/......rmante-ssd
Succes!

Bula
| Bula a răspuns:

SSD este mai rapid de cat hard disk-urile DOAR la transfer (citire /scriere), dar nu totdeauna.
Cu cat capacitatea hard disk-ului este mare (peste 2-300Gb), cu atat si viteza lui de transfer este mai mare, iar daca este si SATA3, atunci poate avea viteza chiar mai mare decat un SSD conectat pe SATA2.