| anonim_4396 a întrebat:

Buna lume! Azi mi-am luat un SSD Samsung 850 EVO 250 GB pentru laptopul meu HP 15-G011SQ si l-am bagat in laptop, dupa aceea i-am bagat windows 7 ultimate si nu se misca rapid oare de ce? Vreau un sfat urgent.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca conexiunea la SSD gestioneaza doar cu viteza de SATA2, atunci aproape nu se simte nici o diferenta intre SSD si un hard disk (mai ales de capacitate mai mare).
Diferenta este doar la pret si viata de functionare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai instalat Windows-ul tot pe HDD-ul vechi...

| Xenoverse a răspuns (pentru anonim_4396):

SSD-ul am instalat inlocul HDD-ului si nu simte nicio diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows-ul trebuie instalat pe ssd, sper ca ai facut asta.

| Xenoverse a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, asa am facut si tot aceeasi viteza are ca inainte.