| Elena_Ioana_1998 a întrebat:

Hei TPU, stiti vreun program de facut poze gen sa-l setez dupa fiecare 5 minute sa faca o poza? Funda happy

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca e pentru android (telefon) se cauta programe gen Framelapse - Time Lapse Camera

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Tina Time-lapse pare a fi ok, inca nu am testat-o happy

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Am testat putin Tina Time lapse si pare ok, se poate seta aproape orice: numele dosarului, rezolutie, gradul de comprimare in formatul jpg, timpul intre poze, numarul maxim de poze, balansul de alb, efecte scena si culoare, focalizare, blitz, locul unde se inregistreaza pozele. Daca e android 4.2 sau 4.3 merge si pe card - daca e pe android 4.4 kitkat merge numai in memoria telefonului - androidul 4.4 blocheaza scrierea pe cardul de memorie SD.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Irfanview - daca e pentru calculator - http://www.irfanview.com/

se instaleaza, se merge la Options -> Capture/Screenshot, se alege zona sau Full desktop area, apoi la Capture method se alege Automatic - timer delay - in secunde - la cate secunde sa faca poza, apoi la After the capture se alege numele, locul si formatul fisierului - de exemplu JPG.