| todescupaul a întrebat:

vreau sa stiu daca acest calculator ruleaza jocuri precum gta 4, fifa 12, assassins creed revelations, brotherhood,
medal of honor, etc.

Calculatorul arata asa :

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

ram : 2gb

Procesor INTEL Pentium Dual Core G3220 BX80646G3220, Haswell, 3. 0GHz, 3MB, socket 1150, Box

sa-mi spuneti va rog si daca componentele sunt compatibele intre ele.
mersi

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

2 gb ram si flasneta aia de 630 cu DDR3, cu siguranta ca o sa se miste ca vai de steaua lui. Pune frumos 4 GB ram, un GT630 cu DDR5 (mai greu de gasit, dar se poate, eu am luat nevestei de la eMAG resigilata cu 280 RON, 3 ani garantie, ca noua) si parca mai vii de-acasa.

| SouLIce a răspuns:

2 gb ram si gt 630 ai sanse sa nu ruleze acele jocuri pune o placa video cu ddr5

| Eclipse a răspuns:

Hmm la ram cel mai indicat acum este sa ai 4 gb iar la procesor eu as recomanda un i5 fiindca este quad, placa video este destul de ok.